Kolejny sukces PWSM!


Sierpień 28, 2017

Szanowni Państwo

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż ze 109 tegorocznych absolwentów, 98% zdało egzamin państwowy. Kolejny raz udowadniamy, iż jesteśmy najlepszą szkołą w woj. mazowieckim. Ponieważ w światku stomatologicznym, naszych absolwentów uważa się za najlepiej przygotowanych do zawodu, pragniemy poinformować Was, że wciąż mamy wiele ofert pracy dla Państwa. Mamy nadzieję, że warto było spędzić z nami ten okres edukacji i z satysfakcją będziecie wspominać ten okres w dalszym swoim życiu zawodowym.

Serdecznie gratulujemy
Zarząd i dyrekcja PWSM

Uroczyste rozdanie dyplomów!


Sierpień 25, 2017

Drodzy tegoroczni Absolwenci

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów oraz świadectw ukończenia Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej. Uroczystość odbierze się w dniu 2 września 2017r o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Kawęczyńskiej 2.

Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja i zarząd PWSM

Godziny pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym


Czerwiec 23, 2017

Uwaga! W okresie wakacyjnym następuje zmiana pracy godzin sekretariatu:

Od 25.06 do 31.08.2017 sekretariat jest czynny w godz:
Poniedziałek: 10 – 17
Wtorek: 10 – 17
Środa: 10 – 17
Czwartek: 10 -17
Piątek: 10 – 17
Sobota: 9 – 13

EGZAMIN PAŃSTWOWY – CZERWIEC 2017


Czerwiec 21, 2017

W dniu 20.06.2017r. rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W tym dniu był egzamin teoretyczny, polegający na rozwiązaniu testów. Przed egzaminem, na twarzach 109 absolwentów Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, dało się zauważyć skupienie i koncentrację. Po godzinie pisania, większość wychodziła uśmiechnięta i zadowolona ze swojego egzaminu. Cieszy nas to ogromnie, gdyż już od kilku lat nasi absolwenci są postrzegani na rynku pracy jako najlepiej przygotowani do zawodu i są chętnie zatrudniani przez pracodawców. Z jednej strony nas to cieszy, gdy wszyscy już mają zapewnioną pracę, a smuci, kiedy dopiero teraz się zgłaszają gabinety i kliniki po nowych pracowników, a my musimy z przykrością odmawiać tłumacząc się, że jest już za późno i odsyłamy do następnych semestrów.

Życzymy wszystkim zdającym powodzenia na egzaminie praktycznym, i do zobaczenia na rozdaniu świadectw i dyplomów w dniu 2 września 2017r.

Zarząd i dyrekcja PWSM

PWSM na pikniku z okazji dnia dziecka!


Czerwiec 10, 2017

W sobotę 3.06.2017r. jak już się stało tradycją Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej z okazji Dnia Dziecka uczestniczyliśmy w pikniku zorganizowanym przez Spółdzielnię Praga.

Było wiele atrakcji, przygotowanych przez gospodarzy (malowanie twarzy, kucyki występy sceniczne) z których chętnie korzystały dzieci.
Jednak największym powodzeniem cieszyło się nasze stoisko, gdzie najmłodsi, pod bacznym okiem naszych słuchaczek z trzeciego semestru higienistek oraz wykładowców, mogli wziąć udział w różnych konkursach stomatologicznych, nauczyć się właściwej higieny i pielęgnacji ząbków.

Dla wszystkich Dzieci były odpowiednie nagrody w postaci szczoteczek i past do zębów oraz pyszne polskie truskawki.

Informacja o egzaminie praktycznym


Czerwiec 4, 2017

Dyrekcja Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, informuje, że terminy i godziny egzaminów praktycznych są ustalane indywidualnie. Wszyscy słuchacze oraz absolwenci, którzy w czerwcu/ lipcu 2017r. przystąpią do egzaminu z kwalifikacji w zawodzie, proszeni są o zgłoszenie się do Dyrekcji w celu złożenia własnoręcznego podpisu potwierdzającego zapoznanie się z terminem egzaminu. Ponadto informujemy, iż na egzaminie praktycznym obowiązuje stosowne obuwie (tak jak w gabinecie stomatologicznym lub pracowni sterylizacji). Osoba zdająca egzamin powinna zgłosić się do szkoły z dowodem osobistym na godzinę przed rozpoczęciem egzaminu.

Artykuł w czasopiśmie „Asysta dentystyczna” napisany przez absolwenta PWSM!


Maj 26, 2017

Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu, którego autorem jest Pan Tomasz Benke – absolwent naszej szkoły. Artykuł opublikowany w czasopiśmie Asysta dentystyczna 2/2017.
Dyrekcja Szkoły i Zarząd, Autorowi składa gratulacje, a wszystkich odwiedzających tę stronę zaprasza do zapoznania się z jego treścią.

Zostań wolontariuszem!


Maj 26, 2017

Drogie Słuchaczki i Drodzy Słuchacze,
Warszawski Szpital dla Dzieci to kameralne miejsce w Centrum Warszawy, w którym zapewniamy naszym Pacjentom najwyższej jakości usługi medyczne, by jak najszybciej wracali do zdrowia. Dokładamy również wszelkich starań, aby uprzyjemnić Pacjentom pobyt w Szpitalu. W tym celu podejmujemy współpracę z osobami indywidualnymi o wielkich sercach, zapraszając do wspólnych akcji charytatywnych.

Opis pracy Wolontariusza
W zależności od kreatywności Wolontariuszy oraz ich kompetencji i pasji opracowujemy wspólnie pomysły, które później realizujemy. Najczęściej zajęcia polegają na prowadzeniu ciekawych animacji z dziećmi m.in. wspólne zabawy, zajęcia plastyczne, czytanie dzieciom książek, układanie puzzli oraz granie w gry planszowe, opowiadanie o swoich pasjach. Zależy nam również, aby spotkania Wolontariuszy z Pacjentami były regularne i w miarę możliwości jak najczęstsze, np. raz w tygodniu, 2-3 godziny.

Jakie zyskujecie korzyści?
Praca Wolontariusza w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci daje możliwość zdobycia cennego doświadczenia w nowoczesnym szpitalu dziecięcym, będącym jednocześnie pierwszym na ziemiach polskich, działającym nieprzerwanie od roku 1869. Umożliwia rozwój kompetencji zarówno pod kątem kreacji pomysłów jak i umiejętności budowania relacji z dziećmi, uczy odpowiedzialności, pokonywania własnych słabości, a także umożliwia nabycie umiejętności zarządzania czasem. To wyzwania, które przynoszą wielką radość i satysfakcję.

Miejsce?
Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ
ul. M. Kopernika 43
stacja mera Nowy Świat – Uniwersytet

plakat_wolontariusz

Egzamin zawodowy


Maj 12, 2017

Egzamin pisemny potwierdzający kwalifikację w zawodzie (dla wszystkich kwalifikacji) odbędzie się
20 czerwca 2017r. o godz. 14.00

Ogłoszenie!


Kwiecień 27, 2017

Jutro (28.04.2017) sekretariat będzie czynny w godzinach 8.30-16.30. W dniach 29.04-03.05.2017 szkoła będzie nieczynna.

Higienistka stomatologiczna
Asystentka stomatologiczna
Technik sterylizacji medycznej
Technik masażysta
Opiekun medyczny

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK-U!

ADRES

Policealna Warszawska Szkoła Medyczna
ul. Ząbkowska 42
03-735 Warszawa
tel. (22) 243 13 60 lub 783 253 206

E-mail:
szkola@cezalfa.pl
rekrutacja@cezalfa.pl

Sekretariat czynny (okres wakacyjny):
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:30
Sobota: 8:00 - 13:00
Niedziela: 8:00 - 13:00