PWSM dla Banku Dawców szpiku kostnego


Październik 21, 2017

Szanowni Słuchacze, Przyjaciele i wszyscy życzliwi Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej. Wszyscy razem, odnieśliśmy fantastyczny sukces, biorąc udział we wspólnej akcji z Ośrodkiem Dawców Szpiku MEDIGEN oraz Fundacją PRZECIWKO LEUKOMII. W czasie kilku godzin, zgłosiło się do oddania próbki krwi ponad 50 osób, które zostaną umieszczene w „Banku Dawców szpiku kostnego” . Wszystko odbywało się w miłej atmosferze, ale nawet ci, którzy mieli problemy ze strachem przed ukłuciem, znosili to odważnie i często z uśmiechem. Dziękujemy Państwu serdecznie za tak liczny udział, oczywiście życząc wszystkim, aby nikt nie potrzebował tego szpiku, ale jeśli już się zdarzy taka potrzeba to, żeby on uratował komuś życie. Szczególne podziękowania, pragniemy skierować na ręce naszego wykładowcy Pani Dominiki, która to była inicjatorem całej akcji.

Zarząd Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej

Uwaga!


Październik 16, 2017

W dniach 31.10.2017 – 02.11.2017 szkoła będzie nieczynna.

Nowa pracownia stomatologiczna


Październik 5, 2017

Miło nam poinformować, że możemy pochwalić się nową pracownią stomatologiczną, w pełni wyposażoną w nowy UNIT oraz meble.
Jest to już czwarta taka pracownia w budynku szkoły. Mamy nadzieję, że będzie ona pozwalała na jeszcze lepszą i ciekawszą edukację w zawodach stomatologicznych.

Nowoczesna pracownia sterylizacji medycznej


Październik 5, 2017

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że udało się nam stworzyć nowoczesną pracownię sterylizacji medycznej.
Przypuszczamy, że jest to najlepiej wyposażona pracownia pośród wszystkich szkół w woj. mazowieckim , kształcących w tym zawodzie.
Znajduje się w niej pełny ciąg technologiczny, na który składają się takie urządzenia, jak nowa myjnia – dezynfektor z cyfrowym rejestratorem cykli oraz profesjonalny autoklaw, również z cyfrowym rejestratorem.
Wszystkie urządzenia są to najnowsze dzieło, niemieckiej Firmy Melag, a ich zakup jest efektem wizyty i rozmów zarządu w fabryce i siedzibie Firmy w Berlinie.
Nawiązaliśmy szeroką współpracę z Firmą Melag, która będzie nas wspierała swoimi nowymi programami, produktami i myślą techniczną. W grudniu, jeden z dyrektorów Firmy Melag poprowadzi szkolenie oraz warsztaty praktyczne dla słuchaczy naszej szkoły.
Jest to początek szerokiej współpracy, szeregu szkoleń, pokazów i spotkań ze słuchaczami Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej.

Rozdanie dyplomów – wrzesień 2017


Październik 5, 2017

W dniu 2.09.2017 r miała miejsce uroczystość rozdania dyplomów i świadectw 109 absolwentom Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej.
Jak to przy tego rodzaju wydarzeniach, panowała doniosła atmosfera, ale było też wiele radości i uśmiechu oraz miłych wspomnień.
Jako pierwsza dyplom odebrała p. Magdalena Jadacka, która reprezentowała naszą szkołę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Higienistek Stomatologicznych, gdzie jako jedyna ze szkół warszawskich zakwalifikowała się do czołowej dziesiątki, a w ścisłym finale zdobyła trzecie miejsce w Polsce.
Po wręczeniu dyplomu oraz upominków od szkoły, p. Magdzie, zaprosiliśmy wszystkich absolwentów na poczęstunek, w czasie, którego rozdano dyplomy i świadectwa pozostałym absolwentom. Był to bardzo miły moment dla nas, gdyż tak dużej ilości dyplomów z maksymalnym 100% wynikami egzaminów jeszcze nie mieliśmy. Świadczy to olbrzymim zaangażowaniu zarządu, dyrekcji, a przede wszystkim wykładowców, którzy doskonale przygotowali naszych słuchaczy do egzaminu i zawodu. O tym, że do zawodu, świadczy fakt, jak dużo pracodawców zgłasza się do nas z potrzebą zatrudnienia absolwentów. Wszyscy oni otrzymali ofertę pracy.
Jeszcze raz wszystkim, absolwentom, bardzo dziękujemy za pobyt w naszej szkole, mając nadzieję, że był to ciekawy okres w Państwa życiu i miło będziecie wspominać edukację w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej.

Kolejny sukces PWSM!


Sierpień 28, 2017

Szanowni Państwo

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż ze 109 tegorocznych absolwentów, 98% zdało egzamin państwowy. Kolejny raz udowadniamy, iż jesteśmy najlepszą szkołą w woj. mazowieckim. Ponieważ w światku stomatologicznym, naszych absolwentów uważa się za najlepiej przygotowanych do zawodu, pragniemy poinformować Was, że wciąż mamy wiele ofert pracy dla Państwa. Mamy nadzieję, że warto było spędzić z nami ten okres edukacji i z satysfakcją będziecie wspominać ten okres w dalszym swoim życiu zawodowym.

Serdecznie gratulujemy
Zarząd i dyrekcja PWSM

Uroczyste rozdanie dyplomów!


Sierpień 25, 2017

Drodzy tegoroczni Absolwenci

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów oraz świadectw ukończenia Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej. Uroczystość odbierze się w dniu 2 września 2017r o godz. 9.00 w budynku szkoły przy ul. Kawęczyńskiej 2.

Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja i zarząd PWSM

Godziny pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym


Czerwiec 23, 2017

Uwaga! W okresie wakacyjnym następuje zmiana pracy godzin sekretariatu:

Od 25.06 do 31.08.2017 sekretariat jest czynny w godz:
Poniedziałek: 10 – 17
Wtorek: 10 – 17
Środa: 10 – 17
Czwartek: 10 -17
Piątek: 10 – 17
Sobota: 9 – 13

EGZAMIN PAŃSTWOWY – CZERWIEC 2017


Czerwiec 21, 2017

W dniu 20.06.2017r. rozpoczęły się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W tym dniu był egzamin teoretyczny, polegający na rozwiązaniu testów. Przed egzaminem, na twarzach 109 absolwentów Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, dało się zauważyć skupienie i koncentrację. Po godzinie pisania, większość wychodziła uśmiechnięta i zadowolona ze swojego egzaminu. Cieszy nas to ogromnie, gdyż już od kilku lat nasi absolwenci są postrzegani na rynku pracy jako najlepiej przygotowani do zawodu i są chętnie zatrudniani przez pracodawców. Z jednej strony nas to cieszy, gdy wszyscy już mają zapewnioną pracę, a smuci, kiedy dopiero teraz się zgłaszają gabinety i kliniki po nowych pracowników, a my musimy z przykrością odmawiać tłumacząc się, że jest już za późno i odsyłamy do następnych semestrów.

Życzymy wszystkim zdającym powodzenia na egzaminie praktycznym, i do zobaczenia na rozdaniu świadectw i dyplomów w dniu 2 września 2017r.

Zarząd i dyrekcja PWSM

PWSM na pikniku z okazji dnia dziecka!


Czerwiec 10, 2017

W sobotę 3.06.2017r. jak już się stało tradycją Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej z okazji Dnia Dziecka uczestniczyliśmy w pikniku zorganizowanym przez Spółdzielnię Praga.

Było wiele atrakcji, przygotowanych przez gospodarzy (malowanie twarzy, kucyki występy sceniczne) z których chętnie korzystały dzieci.
Jednak największym powodzeniem cieszyło się nasze stoisko, gdzie najmłodsi, pod bacznym okiem naszych słuchaczek z trzeciego semestru higienistek oraz wykładowców, mogli wziąć udział w różnych konkursach stomatologicznych, nauczyć się właściwej higieny i pielęgnacji ząbków.

Dla wszystkich Dzieci były odpowiednie nagrody w postaci szczoteczek i past do zębów oraz pyszne polskie truskawki.

Higienistka stomatologiczna
Asystentka stomatologiczna
Technik sterylizacji medycznej
Technik masażysta
Opiekun medyczny

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK-U!

ADRES

Policealna Warszawska Szkoła Medyczna
ul. Ząbkowska 42
03-735 Warszawa
tel. (22) 243 13 60 lub 783 253 206

E-mail:
szkola@cezalfa.pl
rekrutacja@cezalfa.pl

Sekretariat czynny (okres wakacyjny):
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:30
Sobota: 8:00 - 13:00
Niedziela: 8:00 - 13:00