Jak niewiele trzeba poświęcić, aby dać szczęście komuś i samemu być szczęśliwym, że dało się innej osobie największy dar, dar życia!


Grudzień 2, 2018

Drodzy Słuchacze, Absolwenci oraz wszyscy Przyjaciele Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej

Joasia, osoba z naszej szkolnej społeczności, 26 letnia, mama dwójki dzieci Oli i Czarka (8 miesięcy i 4 lata),
potrzebuje naszej pomocy. W tym tygodniu, dowiedziała się, że ma ostrą białaczkę szpiku. Czasu zostało mało, liczy się każda godzina!

Może to właśnie wśród nas, jest Anioł, który podaruje jej świąteczny prezent – drugie życie.

To nic nie boli, potrzebny jest wymaz z jamy ustnej, którego pobranie trwa zaledwie kilka minut

W dn. 1.12.2018 r., w czasie zorganizowanego przez nas wykładu i badań na WZW typu C, do Banku Szpiku dołączyło 42 osoby. Wszystkim tym osobom w imieniu Joasi i naszym, pragniemy serdecznie podziękować.

W dalszym ciągu, zapraszamy wszystkich, którzy pragną dać szansę na podarowanie komuś drugiego życia.

Akcja trwa do 20.12.2018 r., a szefem jej oraz głównym koordynatorem jest p. Magda, sekretarz naszej szkoły, która jest dostępna przez 24 godziny na dobę pod nr. tel. 720 870 270, gdzie będzie można umówić się na pobranie wymazu w dogodnym dla Państwa terminie.

Prof. dr hab. n. med. Piotr Małkowski gościł z ciekawym wykładem w PWSM


Grudzień 2, 2018

W dniu 1.12.2018 r. Policealna Warszawska Szkoła Medyczna miała przyjemność gościć Prof. dr hab. n. med. Piotra Małkowskiego, specjalistę chirurga i transplantologa klinicznego, jednego z największych autorytetów w dziedzinie chorób wątroby, zakażenia WZW oraz przeszczepów. Pan profesor przyjechał do nas z wykładem, który przygotował z dr n. med. Olgą Troniną, specjalistą transplantologiem i nefrologiem, na temat: Zakażenia WZW C, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka w zawodach medycznych.

W czasie wykładu, mogliśmy się dowiedzieć o drogach zakażenia, objawach i leczeniu. Ważnym wnioskiem dla nas jest fakt, że niewykryte zakażenie może prowadzić do raka wątroby, jej marskości czy niewydolności tego narządu, czego konsekwencją jest śmierć. Współczesna medycyna daje szansę na wyleczenie 98-99% chorych. W Polsce takie leczenie jest bezpłatne. W czasie wykładu na specjalnie stworzonych stanowiskach, można było przeprowadzić badania na wykrycie WZW, a po ok. 5 min. otrzymać wyniki. W tym czasie można było wziąć udział w akcji przystąpienia do Banku Dawców Szpiku. O tym wydarzeniu piszemy oddzielnie.

Podaruj życie – to nic nie boli, to nic nie kosztuje


Listopad 30, 2018

Szanowni Państwo zwracamy się z ogromną prośbą  o poświęcenie kilku wolnych  chwil. Prowadzimy wraz  z fundacją DKMS „Pokonajmy Nowotwory Krwi”  akcję poszukiwania nowych dawców komórek macierzystych.

Zapraszamy do naszej szkoły – do 21 grudnia można dopisać się do listy dawców. Zajmie to tylko chwilkę, cała procedura polega na wypełnieniu ankiety medycznej oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Dlaczego my?

Bo walczymy o życie młodej dwudziestosześcioletniej kobiety, bo walczymy o to aby  czteroletni  Czarek i ośmiomiesięczna Ola miały mamę .

Prosimy Pomóż

Serdecznie zapraszamy naszych  słuchaczy, absolwentów i członków rodziny – a może to Ty będziesz tym Aniołem który, podaruje na Święta największy skarb –życie.

Dyrekcja i Zarząd Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej

Relacja ze szkolenia CURAPROX w PWSM


Październik 1, 2018

W dniu 28.09.2018r w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej, odbyło się szkolenie dla trzecich i czwartych semestrów higienistek, przeprowadzone przez szwajcarską Firmę CURAPROX, dotyczące zalet i korzyści jakie daje używanie tradycyjnych szczoteczek. Wykład przeprowadziła, doktor stomatolog Pani Teresa Ferenbach, która przyjechała specjalnie z Niemiec, gdzie mieszka i pracuje. Mamy nadzieję, że szkolenie było pouczające dla przyszłych higienistek stomatologicznych i już w swojej pracy zawodowej będą potrafiły wyjaśnić swoim pacjentom, czy i kiedy warto korzystać ze szczoteczek tradycyjnych. Na koniec nasz gość wręczył wszystkim uczestnikom najwyższej jakości szczoteczki oraz komplety do pielęgnacji zębów.

Do zobaczenia Przyjacielu


Październik 1, 2018

W dniu 19.08.2018 o godz. 12.00 w kościele księży Pallotynów przy ul. Skaryszewskiej, odbyła się uroczysta msza św. której przewodniczył nasz Przyjaciel, ks. Proboszcz Tomasz Żaczkiewicz. Msza była niestety ostatnią i pożegnalną, w tej parafii, jako jej proboszcza, gdzie pełnił tę rolę przez 8 lat. Od 26.08.2018  przejął obowiązki proboszcza w parafii pallotyńskiej w Ostrołęce.  Ks. Tomasz jest naszym przyjacielem od wielu lat, ale z racji, że obowiązki kapłańskie go zaprowadziły do Warszawy, stał się również Przyjacielem Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej. Gdy otwieraliśmy nowy budynek szkoły, ks. Tomasz odprawiał uroczystą mszę oraz poświęcił pomieszczenia naszej placówki. Przez te kilka lat, udało się nam przy wspólnej inicjatywie organizować różne akcje dobroczynne typu wspomaganie mniej sytuowanych w rzeczy niezbędne do poprawy codziennego życia, czy też możliwość bezpłatnego pobierania edukacji w naszej szkole, zwłaszcza dla tych, których nie było to możliwe, a bardzo chcieli zdobyć dobry zawód.  Jak bardzo był lubianym proboszczem, niech świadczą fakty, że żegnały go ze łzami w oczach różne środowiska, od młodzieży, po kombatantów i powstańców. To, że otrzymał wiele kwiatów, upominków i podziękowań było bardzo miłe, ale największym dowodem wdzięczności były niekończące się oklaski licznie zgromadzonych w kościele. Trwały one wiele minut i można je porównać do tych jakie otrzymują najwięksi artyści, którzy są proszeni o bis. Szkoda, że będziesz bisował, ale już w innej parafii.  Tomku, jesteśmy wdzięczni za to, że byłeś z nami, oczywiście wiemy, że nie tracimy Przyjaciela, ale będzie nam brakowało wspólnych rozmów przy kawie bo każda czegoś nas uczyła. Wiesz, że zawsze jesteś mile widziany w naszych progach, a my obiecujemy wpadać czasami do Ostrołęki na doskonałą kawę, którą sam przygotowujesz. Życzymy Ci, abyś w nowym miejscu pracy był równie lubiany i szanowany jak tu w Warszawie.

Wywiad mistrzyni polski higienistek w branżowym magazynie PAPS


Październik 1, 2018

Mistrzyni polski higienistek i jednocześnie nasza słuchaczka udzieliła wywiadu do branżowego magazynu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.

Joanna Zielińska, laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek, w swoim wywiadzie mówi o swojej pasji, chęci ciągłego poznawania zawodu oraz o tym jak dużo wiedzy i inspiracji dała nauka w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej. Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu.

IMG_1054IMG_1055

Rozdanie dyplomów


Sierpień 20, 2018

Szanowni Państwo uroczyste rozdanie dyplomów odbędzie się 3 września 2018 o godzinie 17.00 w szkole przy ul. Objazdowej 3 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy
Dyrekcja Szkoły

Uwaga!


Lipiec 26, 2018

Sekretariat w okresie wakacji czynny od 9.30-17.30.

Dzień Dziecka


Czerwiec 5, 2018

Każdy z nas czasami chce, a czasami bywa dzieckiem, czasami marzymy do powrotu do tych beztroskich, pełnych radości lat.

W piątek 1 czerwca 2018, święto Dziecka, u zbiegu ul. Kijowskiej i Markowskiej odbył się z tej okazji piknik dla praskich dzieci, organizowany przez Spółdzielnię Kijowska oraz Urząd Gminy Warszawa Praga.

Przy pięknej pogodzie, zebrała się spora ilość dzieci razem ze swoimi opiekunami i rodzicami. Na dużej scenie odbywały się występy, artystów, dzieci i młodzieży, wszędzie było słychać śpiew i muzykę.

Na dużym terenie, zorganizowano wiele różnych atrakcji i zabaw, ale były też stanowiska edukacyjne: Policji, Straży Pożarnej no i oczywiście Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej.

Pod naszym namiotem, nasi słuchacze, absolwenci oraz wykładowcy organizowali dla dzieci i młodzieży pokazy edukacyjne dotyczące mycia, czyszczenia i pielęgnacji jamy ustnej, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz związane z tym konkursy. Dla wszystkich, którzy się z nami bawili, PWSM razem z naszym Partnerem Oral-B i Blenda-Med ufundowali różne nagrody: pasty i szczoteczki do zębów, gry i zabawki zręcznościowe, a dla zwycięzcy w konkursie dzieci o wiedzy stomatologicznej z przyjemnością, wręczyliśmy najnowszą szczoteczkę elektryczną Oral-B. Nad edukacją i pokazami higieny ustnej czuwali: fantastyczny i bardzo lubiany wykładowca-lekarz stomatolog p. Ewelina, drugi higienista w Polsce, a nasz absolwent Tomasz Benke oraz słuchacz PWSM – Mateusz. Nad pierwszą pomocą czuwała równie fantastyczna i bardzo lubiana p. Małgosia – wykładowca naszej szkoły. Tak udana impreza nie odbyła by się bez zaangażowania naszych współpracowników: czuwających nad wszystkim, dyrektora Tomasza Drożdża, kierownika administracyjnego szkoły p. Łukasza Flaga oraz sekretarzy p. Małgosi i p. Magdy. Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji naszego stoiska oraz czuwania nad sprawnym przebiegiem naszego udziału w imprezie. Mamy nadzieję, że był to bardzo pouczający, pełen, miłych atrakcji dzień, spędzony przy stoisku Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby każdy dzień był pełen uśmiechu i radości, a jako szkoła medyczna dodatkowo, dużo, dużo zdrowia :)

Fantastyczna wiadomość, mamy najlepszą higienistkę w Polsce


Maj 31, 2018

Joanna Zielińska, słuchaczka Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, została najlepszą higienistką w Polsce. Miło nam, że to nasza słuchaczka, godnie reprezentowała nie tylko naszą szkołę, ale i Warszawę w finale IV Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Stomatologicznych organizowanej przez Instytutu Blend-a-med, Oral-b, Polską Akademię Profilaktyki Stomatologicznej, Dentonet oraz EMS.

W dniu 25-26.05.2018r w Iławie, nasza słuchaczka, p. Joanna Zielińska odniosła fantastyczny sukces, zajmując pierwsze miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Higienistek. Biorąc pod uwagę, że w pierwszym etapie brało udział prawie 800 uczestników, a po kilku etapach, do ścisłego finału zakwalifikowało się 6 uczestników, trzeba szczególnie pogratulować p. Joannie jej ogromnej wiedzy, samozaparcia i spokoju z jakim walczyła w ostatnim etapie. Należy dodać, że poziom był bardzo wysoki, często wybiegający poza wiedzę programu nauczania w szkole dla higienistek .Finałowa stawka była tak wyrównana, że o kolejności miejsc, , decydowały ułamki punktów. Dziękujemy p. Joanno za wspaniałe reprezentowanie barw Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, jesteśmy dumni z Pani i możemy tylko żałować, że już nasza wspólna przygoda po czerwcowych egzaminach i wrześniowym rozdaniu dyplomów się zakończy. Szczególne podziękowania, należą się naszym wykładowcom, którzy przez te dwa lata, przyczynili się do sukcesu, przekazując swoją wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Mamy nadzieję, że Pani Joanna dała przykład kolejnym uzdolnionym słuchaczkom do podjęcia rywalizacji na różnych szczeblach konkursów. Dalszą zachętą niech będzie fakt, iż sponsorzy byli bardzo hojni, a jak można zobaczyć na filmie z wręczenia nagród, za zwycięstwo, wartość nagród wyniosła prawie dwadzieścia tysięcy zł.

Higienistka stomatologiczna
Asystentka stomatologiczna
Technik sterylizacji medycznej
Technik masażysta
Opiekun medyczny

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK-U!

ADRES

Policealna Warszawska Szkoła Medyczna
ul. Ząbkowska 42
03-735 Warszawa
Sekretariat: tel. 668 688 747 sprawy bieżące, dotyczące słuchaczy i pracy szkoły.
Rekrutacja: tel. (22) 243 13 60 lub 783 253 206 rekrutacja oraz sprawy dotyczące zarządzania szkołą
szkola@cezalfa.pl
rekrutacja@cezalfa.pl

Sekretariat czynny:
Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:30 - 18:00
Środa: 8:00 - 16:00
Sobota, niedziela: 9:00 - 13:00