W dniach od 15.08 do 18.08 sekretariat będzie nieczynny!


Sierpień 11, 2019

Sekretariat szkoły będzie nieczynny w dniach od czwartku 15.08.2019 r. do niedzieli 18.08.2019 r.
W razie pytań lub pilnych spraw, proszę dzwonić na nr. 603 768 150

Artykuł o prawidłowej higienie jamy ustnej napisany przez naszego absolwenta Tomasza Benke


Lipiec 18, 2019

Drodzy Przyjaciele

W najnowszym COSMOPOLITAN,  nasz absolwent Tomasza Benke opublikował bardzo ciekawy artykuł o prawidłowej higienie jamy ustnej.

Z przyjemnością, przedstawiamy tę publikację Tomka, który w kraju jest znany jako bardzo dobry szkoleniowiec i wykładowca.

Tomasz Benke – dyplomowany higienista stomatologiczny, absolwent PWSM, na co dzień edukuje i motywuje pacjentów, przeprowadza zabiegi higienizacyjne dzieci i dorosłych  w lupach, wybiela zęby żywe, a zdobytą wiedzę przekazuje dalej szkoląc i edukując higienistki i asystentki, autor Fanpage – “Higienista Benke”

> Zobacz artykuł

Zmiana godzin pracy sekretariatu w okresie wakacyjnym


Czerwiec 29, 2019

W związku z trwającym okresem wakacyjnym godziny pracy sekretariatu uległy zmianom.

Godziny otwarcia w okresie wakacyjnym:

Poniedziałek 9:00 – 16:00

Wtorek 9:00 – 16:00

Środa 9:00 – 16:00

Czwartek 9:00 – 16:00

Piątek 9:00 – 16:00

Sobota 9:00 – 13:00

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: +48 668 688 747 lub 22 243 13 60

Zapraszamy na szkolenie z tematu „Profesjonalna Asysta Endodontyczna”


Czerwiec 23, 2019

Nasze szkolenia z tematu „Profesjonalna Asysta Endodontyczna” cieszyło się dużym powodzeniem. Okazało się jednak, że część z Państwa ze względu na intensywność swoich obowiązków nie mogła w nich uczestniczyć w dniach powszednich i prosiła nas o inny termin. Z tego powodu, pragniemy wyjść naprzeciw Państwa sugestiom i zorganizować takie szkolenie w sobotę 6.07.2019 r. , na które serdecznie zapraszamy.

plakat_szkolenie

…. więc proszę pomóżcie mi. Nawet jeśli mnie się nie uda to dzięki Wam uda się komuś innemu


Czerwiec 2, 2019

Z wielkim bólem informujemy, że 2 czerwca 2019r., po ciezkiej i bolesnej walce z ostrym nowotworem szpiku kostnego, zmarła mama dwójki małych dzieci, wspaniała żona, a nasza Przyjaciółka Joasia. Jak pewnie pamiętacie, pod koniec listopada 2018r. dowiedzieliśmy się, że Joasia ma ostrą białaczkę i jest potrzebny pilny przeszczep szpiku kostnego. Natychmiast, podjęliśmy wyzwanie i 1 grudnia 2018r., razem z Fundacją DKMS, zrobiliśmy akcję poszukiwania kandydatów na dawców szpiku kostnego. Dzięki, Wam drodzy Słuchacze, Absolwenci i Przyjaciele PWSM, akcja ta przyniosła nadspodziewane rezultaty, gdzie w ciągu kilku dni, zgłosiło się olbrzymia ilość osób, z czego prawie 100 po weryfikacji, stała się kandydatami na dawców szpiku. Joasia, walczyła do końca. W kwietniu, po wyniszczającej chemii, pojawiła się nadzieja. Joasia miała przeszczep szpiku, jednak komórki nowotworowe, nie dawały za wygraną i trzeba było powtórzyć zabieg po podaniu następnej chemii. Niestety tego nie wytrzymały już nerki, sytuacja pogarszała się z dnia na dzień.

Joasia mimo choroby, myślała o innych, a w święta Bożego Narodzenia, pod swoim zdjęciem z dziećmi, napisała tekst, który stał się jej przesłaniem, które świadczy o jej wielkiej sile i wielkiej miłości do drugiego człowieka.

62066880_2366771700314921_2561246366206525440_n 61839694_2366771756981582_1515673171116687360_n

„Hej Wszystkim! Jak niektórzy zapewne już wiedzą, niektórzy jeszcze nie, pod koniec listopada dowiedziałam się że choruję na ostrą białaczkę szpikową. Diagnoza była dla mnie szokiem. Choroba wyrwała mnie od rodziny, dzieci, musiałam zacząć jak najszybciej leczenie chemioterapią. Na szczęście udało mi się wrócić do domu na Święta i spędzić je z dziećmi i mężem Chciałam złożyć Wam wszystkim życzenia na Nowy Rok , aby nie brakowało Wam zdrowia, szczęścia i miłości Chciałam Was również zachęcić , prosić o pomoc nie tylko dla mnie, ale i dla innych którzy bardzo jej potrzebują. Nie bójcie się pomagać, wystarczy zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku , być może właśnie Ty będziesz mógł dać komuś szansę na nowe życie. Najwspanialszy prezent jaki można komuś podarować. Nie wiem jak się to dla mnie skończy , chciałabym zobaczyć jak dorastają moje dzieci, cieszyć się życiem … Póki co cieszę się z każdej chwili spędzonej z Nimi. Czuję , że chciałabym jeszcze coś zrobić dobrego , więc proszę pomóżcie mi  Nawet jeśli mnie się nie uda to dzięki Wam uda się komuś innemu ! Pomagajmy! Udostępniajcie proszę, niech jak najwięcej osób dowie się , że potrzebna jest ich pomoc! 

Od tamtej pory, aż do drastycznego pogorszenia stanu zdrowia, Joasia, wciąż prosiła o pomoc dla innych. Na jej profilu było kilkadziesiąt, zdjęć i próśb o pieniądze, o szpik i modlitwę, dla chorych dzieci, mam, ojców i innych osób. Wśród tego ogromu potrzebujących, nie było ani jednej prośby dla siebie!!

Teraz w imieniu Joasi, przekazujemy jej przesłanie i prośbę, pamiętajmy o nim i o tej cichej bohaterce, która w cierpieniu kochała wszystkich ludzi i o nich się martwiła. Jeśli, ktoś może niech pamięta w modlitwie o jej dzieciach, mężu i rodzinie, bo tego by sobie życzyła najbardziej, mniej za siebie bo ona i tak jest już szczęśliwa w niebie.

Nie mówimy żegnaj Joasiu, lecz do zobaczenia, pozostaniesz w naszych sercach i zawsze będziesz wzorem miłości, godnym naśladowania.

Przyjaciele z PWSM

Rozdanie dyplomów


Marzec 29, 2019

W dniu 25.03.2019, mieliśmy zakończenie roku szkolnego połączone z rozdaniem dyplomów, które były ukoronowaniem ciężkiej pracy w czasie edukacji w naszej szkole. Jak zwykle, było bardzo miło, ostatnie wspólne spotkanie przy ciastach, herbacie i kawie przebiegało w dobrych humorach, gdyż wszyscy obecni otrzymali dyplomy, a najlepsi dodatkowo dostali cenne upominki ufundowane przez naszego Partnera, Firmę BlanX. Ponownie, możemy się pochwalić, że 60 osób tj. 96% absolwentów zdało egzaminy państwowe. Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy, że wybraliście Policealną Warszawską Szkołę Medyczną. Było nam bardzo miło, kiedy mówiono nam, że będzie im smutno i muszą pomyśleć, który kierunek wybrać, aby wrócić do nas ponownie :). Kochani, życzymy Wam wszystkiego dobrego i wielu sukcesów na Waszej drodze zawodowej.

PWSM DBA O ZDROWY UŚMIECH DZIECI


Marzec 29, 2019

Jak zwykle Nasza szkoła, chętnie uczestniczy w zajęciach edukacyjnych dla dzieci.
Tym razem zostaliśmy zaproszeni przez nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 375 im Orląt Lwowskich.
Nasze najlepsze słuchaczki, przeprowadziły różnego rodzaju gry, zabawy, pokazy i ćwiczenia, które miały na celu nauczyć higienizacji i dbania o swoje ząbki.
Zajęcia były bardzo ciekawe, dzieci się wiele nauczyły i z pięknym uśmiechem obiecały nam na pożegnanie, dbać o swoje ząbki.
Zapraszamy do naszej galerii z tego wydarzenia.

Informacja o suplementach do dyplomów


Marzec 26, 2019

W związku ze zmianą przepisów wprowadzonych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, iż od tego roku suplementy do dyplomów dla absolwentów grup kształcących się w zawodach: opiekun medyczny, technik sterylizacji, asystentka stomatologiczna są wydawane, wyłącznie na wniosek zdającego.

We wniosku o suplement powinny znaleźć się następujące informacje:
1. Imię i nazwisko wnioskodawcy
2. PESEL
3. Kod zawodu i data wydania dyplomu – lub – Numer dyplomu
4. Czy suplement ma być wydany w wersji polskiej, angielskiej, czy obu.
5. Forma odbioru suplementu: adres do wysłania, lub zaznaczenie „odbiór w siedzibie OKE”.
6. Podpis wnioskodawcy.

Za wydanie suplementu nie ma opłat
Wszyscy zdający, chcący otrzymać taki suplement powinni przysłać wniosek na następujący adres:

Okręgowa Komisja egzaminacyjna
Plac Europejski 3
00-844 Warszawa

Pozostałe grupy otrzymują takie dyplomy na starych zasadach, bez konieczności składania takiego wniosku.

Zaproszenie!


Marzec 22, 2019

W dniu. 6.04.2019r., Policealna Warszawska Szkoła Medyczna przygotowała, dla odchodzących grup z kierunków stomatologicznych specjalną niespodziankę. Z naszym nowym Partnerem Biorepair i BlanX, w celu poszerzenia Państwa wiedzy, postanowiliśmy zorganizować szkolenie tematyczne, które będzie dotyczyło: Technologii odbudowywania szkliwa i zwalczania nadwrażliwości zębowej, oraz bezpiecznej technologii wybielającej szkliwo w warunkach domowych do codziennego użytku.

Wykłady poprowadzi Pan Adam Wysokiński – któremu od wielu lat przyświeca cel, wyrobienia świadomości dotyczącego opieki doustnej, ożywienia i poprawy rynku, wspomagającego oral care. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający spółki A.B. Berren. Prelegent jest laureatem i zdobywcą wielu nagród, takich jak Diament Forbesa 2013, Geparda Biznesu 2008, Gazel Biznesu 2014 i 2015.

Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat oraz upominki.

Rozdanie dyplomów


Marzec 18, 2019

Drodzy absolwenci

Uroczyste rozdanie dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, odbędzie się 25 marca 2019 r. o godz. 16.00 w budynku Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej, Ząbkowska 42

Serdecznie zapraszamy

Higienistka stomatologiczna
Asystentka stomatologiczna
Technik sterylizacji medycznej
Technik masażysta
Opiekun medyczny

ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK-U!

ADRES

Policealna Warszawska Szkoła Medyczna
ul. Ząbkowska 42
03-735 Warszawa
Sekretariat: tel. 668 688 747 sprawy bieżące, dotyczące słuchaczy i pracy szkoły.
Rekrutacja: tel. (22) 243 13 60 lub 783 253 206 rekrutacja oraz sprawy dotyczące zarządzania szkołą
szkola@cezalfa.pl
rekrutacja@cezalfa.pl

Sekretariat czynny:
Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: 9:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 16:00
Sobota: 9:00 - 13:00