…. więc proszę pomóżcie mi. Nawet jeśli mnie się nie uda to dzięki Wam uda się komuś innemu

Z wielkim bólem informujemy, że 2 czerwca 2019r., po ciezkiej i bolesnej walce z ostrym nowotworem szpiku kostnego, zmarła mama dwójki małych dzieci, wspaniała żona, a nasza Przyjaciółka Joasia. Jak pewnie pamiętacie, pod koniec listopada 2018r. dowiedzieliśmy się, że Joasia ma ostrą białaczkę i jest potrzebny pilny przeszczep szpiku kostnego. Natychmiast, podjęliśmy wyzwanie i 1 grudnia 2018r., razem z Fundacją DKMS, zrobiliśmy akcję poszukiwania kandydatów na dawców szpiku kostnego. Dzięki, Wam drodzy Słuchacze, Absolwenci i Przyjaciele PWSM, akcja ta przyniosła nadspodziewane rezultaty, gdzie w ciągu kilku dni, zgłosiło się olbrzymia ilość osób, z czego prawie 100 po weryfikacji, stała się kandydatami na dawców szpiku. Joasia, walczyła do końca. W kwietniu, po wyniszczającej chemii, pojawiła się nadzieja. Joasia miała przeszczep szpiku, jednak komórki nowotworowe, nie dawały za wygraną i trzeba było powtórzyć zabieg po podaniu następnej chemii. Niestety tego nie wytrzymały już nerki, sytuacja pogarszała się z dnia na dzień.

Joasia mimo choroby, myślała o innych, a w święta Bożego Narodzenia, pod swoim zdjęciem z dziećmi, napisała tekst, który stał się jej przesłaniem, które świadczy o jej wielkiej sile i wielkiej miłości do drugiego człowieka.

62066880_2366771700314921_2561246366206525440_n 61839694_2366771756981582_1515673171116687360_n

„Hej Wszystkim! Jak niektórzy zapewne już wiedzą, niektórzy jeszcze nie, pod koniec listopada dowiedziałam się że choruję na ostrą białaczkę szpikową. Diagnoza była dla mnie szokiem. Choroba wyrwała mnie od rodziny, dzieci, musiałam zacząć jak najszybciej leczenie chemioterapią. Na szczęście udało mi się wrócić do domu na Święta i spędzić je z dziećmi i mężem Chciałam złożyć Wam wszystkim życzenia na Nowy Rok , aby nie brakowało Wam zdrowia, szczęścia i miłości Chciałam Was również zachęcić , prosić o pomoc nie tylko dla mnie, ale i dla innych którzy bardzo jej potrzebują. Nie bójcie się pomagać, wystarczy zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku , być może właśnie Ty będziesz mógł dać komuś szansę na nowe życie. Najwspanialszy prezent jaki można komuś podarować. Nie wiem jak się to dla mnie skończy , chciałabym zobaczyć jak dorastają moje dzieci, cieszyć się życiem … Póki co cieszę się z każdej chwili spędzonej z Nimi. Czuję , że chciałabym jeszcze coś zrobić dobrego , więc proszę pomóżcie mi  Nawet jeśli mnie się nie uda to dzięki Wam uda się komuś innemu ! Pomagajmy! Udostępniajcie proszę, niech jak najwięcej osób dowie się , że potrzebna jest ich pomoc!

Od tamtej pory, aż do drastycznego pogorszenia stanu zdrowia, Joasia, wciąż prosiła o pomoc dla innych. Na jej profilu było kilkadziesiąt, zdjęć i próśb o pieniądze, o szpik i modlitwę, dla chorych dzieci, mam, ojców i innych osób. Wśród tego ogromu potrzebujących, nie było ani jednej prośby dla siebie!!

Teraz w imieniu Joasi, przekazujemy jej przesłanie i prośbę, pamiętajmy o nim i o tej cichej bohaterce, która w cierpieniu kochała wszystkich ludzi i o nich się martwiła. Jeśli, ktoś może niech pamięta w modlitwie o jej dzieciach, mężu i rodzinie, bo tego by sobie życzyła najbardziej, mniej za siebie bo ona i tak jest już szczęśliwa w niebie.

Nie mówimy żegnaj Joasiu, lecz do zobaczenia, pozostaniesz w naszych sercach i zawsze będziesz wzorem miłości, godnym naśladowania.

Przyjaciele z PWSM