Uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły!

Miło nam poinformować, że już pracujemy w nowym budynku szkoły. W dniu 25.10.2014r. odbyła się uroczystość wprowadzenia do nowego budynku i poświęcenia sal i pracowni. Na początku krótkiego podsumowania działalnoœci szkoły dokonał członek zarządu, a następnie rozpoczęła się uroczysta msza św., którą odprawił ks. Tomasz Żaczkiewicz, proboszcz parafii Chrystusa Króla Pokoju przy ul. Skaryszewskiej 12. Ks. Tomasz jest Pallotynem. Rodem spod samych Tatr – góral z Zakopanego. Lubi dobrą kawę i słucha jazzu. Od 1978 r. jest Członkiem Ruchu Światło-Życie a od 1979 Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (czyli abstynentem). Poza „byciem proboszczem” uczestniczy w spotkaniach œśrodowiska AK, czasami grywa na flecie poprzecznym, gitarze i skrzypcach, pływa kajakiem oraz namiętnie chodzi na pielgrzymki z W-wy do Częstochowy.

Mszę swoim œśpiewem i akompaniamentem uświetnili artyści scen polskich:

Magdalena Tuńkiewicz – sopran

Solistka Capelli Zamku Rydzyńskiego, wykładowca muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertuje na wielu scenach krajowych jak i zagranicznych, wykonuje muzykę operową, operetkową oraz musicalową. Zasiada w zarządzie fundacji „Muzycy-Muzykom”.

Wojciech Bardowski – wokalista, bard, pieśniarz

Pierwsze szlify, jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego z którym wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą. Swoje umiejętnoœci wokalne doskonalił u ,,Primadonny Operetki Warszawskiej” – Elżbiety Ryl-Górskiej. W latach 1986 – 1990 przebywał w Paryżu, zauroczył się wówczas piosenką francuską, co zaowocowało między innymi zdobyciem wyróżnień na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Francuskiej ,,Grand Prix Edith Piaf” w Krakowie w 2009 i 2010 roku. Jest Laureatem III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2010. Zdobył ,,Grand Prix” – IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej Brzeg 2011. W roku 2013 został wyróżniony ,,Złotym Liœciem Retro”, za upowszechnianie w swojej działalnoœci artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W 2014 roku z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Od roku 2013 roku jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich. W swoim repertuarze posiada pieœni i piosenki w języku polskim, francuskim, rosyjskim i ukraińskim. W swoim dorobku posiada 3 płyty CD; ,,W żłobie leży..”, ,,Niepokonanej – pieśni i ballady”, oraz ,,Ulicami paryskich wspomnień”.

Krzysztof Jaszczak – pianista, aranżer

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu oraz Dyrygenturę przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Praca zawodowa w 90 procentach opiera się na teatrach – najpierw w Łodzi (15 lat był kierownikiem muzycznym w Teatrze Powszechnym, a także współpracował ze wszystkimi innymi łódzkimi teatrami- także lalkowymi). Od 1997 roku z przerwami, a od 2003 na stałe związany z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Poza tym uczestniczył w koncertach z wieloma artystami sceny i estrady polskiej (m.in. z Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Arturem Andrusem, Robertem Janowskim, a także z czeskim artystą Jaromirem Nohavics i jego przyjaciółmi). Praca teatralna opiera się na akompaniowaniu, aranżowaniu, komponowaniu oraz od pewnego czasu na dyrygowaniu spektaklami.

Po mszy św. artyści wystąpili w kilkudziesięciominutowym koncercie, gdzie wykonali kilka znanych piosenek: francuskich, włoskich i polskich. Była również piosenka poświęcona warszawskim Powstańcom, których to poświęcenie swojego życia i zdrowia, nie mogło być pominięte na tej uroczystoœci, zwłaszcza, że niedawno obchodziliœmy rocznicę jego zakończenia.

Fragmenty utworów są załączone poniżej.

Patrząc na uśmiechy na twarzach, owacyjne brawa oraz podziękowania osób obecnych, wiemy, że będą to chwile, które na długo zostaną w ich pamięci.

Po zakończonym koncercie, ks. Tomasz poświęcił nowy budynek oraz pomieszczenia znajdujące się w nim.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia !

Oraz do obejrzenia filmu !