Szkolenie pani Jolanty Schmidt w naszej szkole!

W dniu 18 kwietnia 2015 roku w Policealnej Warszawskiej Szkole Medycznej odbyło się szkolenie dla słuchaczek na kierunku higienistka stomatologiczna.

Nasza szkoła miała przyjemność, zaprosić na wykłady oraz zajęcia praktyczne gości z Niemiec, którzy przedstawili naszym wykładowcom oraz słuchaczom formy pracy z pacjentem, które mają miejsce w Niemczech. Była to ciekawa wymiana informacji i doświadczeń, gdzie okazało się, że nasza stomatologia nie jest gorsza i również stoi na wysokim poziomie.

Dla nas najmilszą wiadomością były komplementy płynące z ust niemieckich specjalistów, że Policealna Warszawska Szkoła Medyczna ma wykładowców, którzy posiadają dużą wiedzę, a sale wykładowe, wyposażenie, sprzęt, jest taki, iż możemy równać się z podobnymi szkołami w Europie. Mamy nadzieję, że było to ciekawe doświadczenie dla nas wszystkich i każdy z nas jest bogatszy o nową wiedzę i ma skalę porównawczą, jak to się robi w innych krajach.

Szkolenie poprowadziła Pani Jolanta Schmidt, nauczyciel z zakresu technik profesjonalnej higieny jamy ustnej, od 20 lat kieruj działem higieny w niemieckiej klinice stomatologicznej w Fuldzie

TYTUŁ: Przebieg wizyty profilaktycznej w gabinecie stomatologicznym – standardy europejskie

TEMATY:

• wstępne badanie pacjenta z oznaczeniem indeksów
  • zasady ergonomicznego ułożenia pacjenta
  • manualne i mechaniczne usuwanie płytki nazębnej i kamienia nazębnego
  • politura i impregnacja powierzchni zębów
  • profesjonalne polerowanie powierzchni zębów i powierzchni międzyzębowych
  • motywacja i instrukcja użycia pomocy do higieny jamy ustnej
  • przegląd różnych metod i produktów do fluoryzacji
  • czyszczenie języka: żele i specjalne szczotki

Omówiono najważniejsze tematy dotyczące profesjonalnej higieny jamy ustnej, zalety i wady różnych metod ściągania kamienia nazębnego z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i urządzeń maszynowych.

Zakres i tematyka szkolenia poszerzyły wiedzę zawodową słuchaczek Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej

Drugie szkolenie poprowadziła Teresa Fehrenbach – Lek. Stomatolog, jako specjalistka w dziedzinie profilaktyki zajmuje się propagowaniem wiedzy na temat nowych trendów w profilaktyce stomatologicznej. Wieloletni lekarz praktyk, która zdobywała doświadczenie zdobywała pracując w gabinetach i klinikach stomatologicznym w Hesji, w Niemczech.

TYTUŁ: Indywidualna profilaktyka stomatologiczna i nowoczesny marketing podstawą sukcesu każdego gabinetu. Stomatologia przyszłości-zmiana paradygmatów, nowe czasy, nowe problemy!

TEMATY:
Profesjonalna profilaktyka nowa, odpłatna usługa w gabinecie.

• Cel i zadania profesjonalnej profilaktyki.
  • Organizacja profilaktyki w gabinecie stomatologicznym.
  • Komunikacja z pacjentem – motywacja do dobrej higieny domowej
  • Zastosowanie najnowszych technik i praktyczne użycie produktów do prawidłowej higieny jamy ustnej.
  • Mechaniczne i chemiczne usuwanie płytki nazębnej.
  • Priorytet higieny przestrzeni międzyzębowych.
  • Inne pomoce do higieny domowej (nitka, irygator, pasty) Nowoczesny marketing w gabinecie – gwarancja sukcesu
  • Nowe aspekty funkcjonowania gabinetu – przepis na sukces.
  • Dotychczasowe utarte modele pracy stomatologa a oczekiwania pacjenta.
  • Co decyduje o powodzeniu praktyki? Co zrobić aby wygrać z konkurencją – Pole Position nie tylko dla rajdowców.
  • Komunikacja kluczem do sukcesu (story telling). Medialne czasy również dla dentystów.

Wykładowca zaprezentował tematykę w oparciu o własne doświadczenia z długoletniej pracy zawodowej. Skupił się na profilaktyce grupowej i indywidualnej począwszy od okresu niemowlęcego i przedszkolnego. W toku wykładu p. Fehrenbach podkreślała wagę zabiegów nakierowanych na maksymalnie długie utrzymanie własnego uzębienia pacjenta.