Ogólnopolska Konferencja Higienistek w PWSM!

W dniu 7.11.2015r w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Konferencja Higienistek połączona z wykładami i warsztatami praktycznymi. Po przywitaniu uczestników i gości, rozpoczął się pierwszy wykład „Pacjent periodontologiczny – czy należy się go bać”, który poprowadził Dr n. med. Maciej Nowak. Następny wykład poprowadziła Dypl. Hig. Stom. Magdalena Michałowska, a temat jego to „Skaling i piaskowanie nad i poddziąsłowe – elementy profesjonalnej profilaktyki”

Po przerwie kawowej odbył się wykład na temat „Najnowsze technologie mechanicznej i chemicznej kontroli biofilmu” poprowadzonego przez Ekspertów Klinicznych Instytutu Blend-a-Med. Oral B., a następnie ostatni wykład poprowadzony przez Instruktora, Trenera Ratownictwa Medycznego Marcina Sadowskiego, a tytułem jego było „Co koniecznie musisz wiedzieć, zanim nauczysz się ratować. Zrób pierwszy krok – zacznij od teorii”

Po części wykładowej, wszyscy udali się na obiad by z nowymi siłami przystąpić do warsztatów praktycznych. Tematyka ich była dokładnie taka sama jak w części teoretycznej, tyle, że uczestnicy byli podzieleni na mniejsze grupy i odbywały się one w trzech szkolnych pracowniach i na sprzęcie Policealnej Warszawskiej Szkoły Medycznej.