Czesne 0 zł. Czy to jest na pewno okazja?

0zł czesne w zawodach stomatologicznych ! Czy to jest na pewno okazja?

Należy sobie zadać pytanie, dlaczego, korzystacie Państwo z prywatnych, płatnych, a często i drogich gabinetów stomatologicznych, mimo, że macie też dostęp do państwowych bezpłatnych. Odpowiedź jest prosta, gdyż jakość oraz pełny wachlarz usług zdecydowanie odbiega od tych w placówce publicznej. Tak jest również ze szkołami, w tych bezpłatnych otrzymacie Państwo podstawowy pakiet, ale czy to oznacza, że będziecie dobrze przygotowani do egzaminu?

Czy uważacie Państwo, że nie mając pracowni stomatologicznej wyposażonej w prawdziwy unit (fotel dentystyczny) wraz ze wszystkimi przyrządami, można nauczyć kogoś skalingu, piaskowania, wybielania? Na samych fotografiach i wydrukach komputerowych, higienistka stomatologiczna tego się nie nauczy. Trzeba poczuć, jak wibrują urządzenia, pod jakim ciśnieniem wylatuje piasek, woda czy jak usuwa się kamień. To, że się czuje to jedno, ale dodatkowo, wszyscy pozostali mogą bezpośrednio obserwować zabieg za pomocą kamery doustnej na dużym ekranie.

Czy dobra higienistka lub asystentka to taka, która nie umie zrobić odpowiednich stomatologicznych roztworów procentowych, gdyż szkoła nie zapewnia oryginalnych materiałów i nawet nie jest w stanie ich określić po zapachu czy barwie?

Czy dobra higienistka lub asystentka to taka, która nie potrafi zrobić odpowiedniej masy wyciskowej, gdyż nigdy nie pokazano jej tego w szkole ?

Jako ośrodek egzaminacyjny, w którym zdawały absolwentki z różnych szkół, widzieliśmy jak wychodziły przerażone z egzaminu. Były nawet takie sytuacje, gdzie na 22 osoby, zdała 1 (jedna) lub z innej szkoły na 8, żadna ze zdających osób. Mówimy tu o szkołach warszawskich.

Proszę nam wierzyć, my też byśmy chcieli uczyć bezpłatnie, ale mając wybór pomiędzy ,dobrze nauczyć zawodu i uczciwie Państwu spojrzeć w oczy, czy przechować słuchacza, nie martwiąc się o jego przyszłość, wybieramy mniej popularny wariant, ale może dlatego fachowcy klasyfikują nas w piątce najlepszych szkół uczących w tych zawodach w Polsce.  Zawsze możecie Państwo sprawdzić te informacje w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i zweryfikować, kto ma najlepszą zdawalność wśród szkół medycznych.

Sekretariat czynny (okres wakacyjny):